Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zakończył się strajk pielęgniarek i położnych w SPSK4 w Lublinie

14 lipca odbyły się kolejne rozmowy przedstawicieli strajkujących z dyrekcją placówki. Ostatecznie pielęgniarki dostaną podwyżkę. Już wróciły do pracy.

Pielęgniarki wywalczyły sobie 1 tys. zł podwyżki, ale kwota ta będzie rozłożona w czasie dłuższym niż 24 miesiące. W tym roku będą mogły liczyć z kolei na włączenie do wynagrodzenia podstawowego tzw. dodatku Zembali w wysokości 666 zł. Obie strony nie są zadowolone z wyniku rozmów, ale - jak podkreślił Radosław Starownik, dyrektor szpitala - konieczne było "wybranie rozwiązania kompromisowego dla wszystkich".

Strajk pielęgniarek i położnych w SPSK4 w Lublinie trwał od poniedziałku 9 lipca. Kobiety domagały się włączenia 1050 zł brutto dodatku Zembali do zasadniczego wynagrodzenia z gwarancją podwyżki 500 zł brutto w przyszłym roku i kolejnych 500 zł brutto w 2020 roku.

W pewnym momencie akcji protestacyjnej, w związku z brakiem porozumienia, istniało zagrożenie ewakuacji pacjentów do innych szpitali na terenie województwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama