Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wsparcie dla pielgrzymów

Nie możesz pójść na pielgrzymkę? Złóż ofiarę na fundusz "Idę z Tobą". Opłacisz czyjąś podróż, a pątnicy zaniosą twoje intencje na Jasną Górę.

- Pomysł stworzenia funduszu "Idę z Tobą" zrodził się kilka lat temu z dwustronnej potrzeby. Często docierały do nas informacje, że ktoś z różnych powodów nie może pójść na pielgrzymkę, nie ma urlopu, ma problemy zdrowotne, lub są inne przeszkody, ale bardzo mu zależy, by pomodlić się na Jasnej Górze. Z drugiej strony byli też tacy, którzy mogli pójść, ale finansowe kłopoty sprawiały, że nie wybierali się w drogę. Pomyśleliśmy więc, że te osoby mogą przekazać intencje i złożyć ofiarę opłacając koszty czyjejś pielgrzymki, a ten ktoś pójdzie z powierzoną mu intencją - wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, szef lubelskiej pielgrzymki.

W parafiach lub sekretariacie pielgrzymki, który od 25 lipca zacznie działać przed archikatedrą lubelską, jest możliwość pozostawienia intencji i w ten sposób wpisania się do funduszu "Idę z Tobą".

– Zachęcam do korzystania także z takiej formy duchowego pielgrzymowania. My zapewniamy o naszej codziennej modlitwie, prosimy też o Waszą modlitwę za pielgrzymkę – mówi ks. przewodnik.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi w tym roku 75 zł.

W parafiach zapisać się można do grupy dekanalnej. Przypomnijmy, wędrujemy w 19 grupach. Kilka z nich - 3, 8, 9 i 19 to grupy niedekanalne. Trójeczka to grupa brązowa, prowadzona przez ojców kapucynów, Ósemkę prowadzą ojcowie pauliści, Dziewiątka jest akademicka, a Dziewiętnastka dominikańska. Oprócz tego 3, 9 i 19 noclegi mają w namiotach.

Zapisy do grup prowadzone będą w sekretariacie pielgrzymki.

Lubelska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia spod archikatedry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama