GN 21/2020 Archiwum

Relikwie św. Marii Magdaleny w Puławach

O te niecodzienne relikwie wzbogaciła się puławska wspólnota prawosławna. To część ręki świętej, która przechowywana jest na Górze Athos w Grecji.

Puławska cerkiew pw. Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny świętowała swoje15-lecie. Z tej okazji Mszy św. odpustowej przewodniczył abp Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski, który przyjechał z wyjątkowym darem - relikwiami patronki wspólnoty.

Podczas homilii hierarcha przypomniał historię świętej patronki, zaznaczając jej gorliwość w świadczeniu o zmartwychwstaniu. Zachęcał do czerpania z jej uporu i odwagi, żeby dawać świadectwo o swojej wierze i rozmiłowaniu się w modlitwie.

Arcybiskup opowiedział też historię relikwii, które są częścią ręki Marii Magdaleny, znajdującej się na świętej Górze Athos w Grecji. Najciekawsze jest to, że dłoń Marii Magdaleny, do dnia dzisiejszego zachowuje temperaturę ludzkiego ciała - 36,6 stopni Celsjusza.

Zwracając się do wiernych podkreślił, że  wspólnota prawosławna w Puławach obecna jest od 15 lat. Jej istnienie i niewielka świątynia z której wierni korzystają można nazwać cudem dzisiejszej doby.

Prawosławny hierarcha wraził też ogromną wdzięczność wobec całej wspólnoty z proboszczem ks. Jarosławem na czele - za ich postawę i wspólnotę modlitwy. Na zakończenie obrzędów liturgicznych, każdy mógł oddać cześć relikwiom, ucałować i otrzymał pamiątkowy obrazek z ikoną świętej Marii Magdaleny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama