Nowy numer 49/2020 Archiwum

Relikwie św. Marii Magdaleny w Puławach

O te niecodzienne relikwie wzbogaciła się puławska wspólnota prawosławna. To część ręki świętej, która przechowywana jest na Górze Athos w Grecji.

Puławska cerkiew pw. Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny świętowała swoje15-lecie. Z tej okazji Mszy św. odpustowej przewodniczył abp Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski, który przyjechał z wyjątkowym darem - relikwiami patronki wspólnoty.

Podczas homilii hierarcha przypomniał historię świętej patronki, zaznaczając jej gorliwość w świadczeniu o zmartwychwstaniu. Zachęcał do czerpania z jej uporu i odwagi, żeby dawać świadectwo o swojej wierze i rozmiłowaniu się w modlitwie.

Arcybiskup opowiedział też historię relikwii, które są częścią ręki Marii Magdaleny, znajdującej się na świętej Górze Athos w Grecji. Najciekawsze jest to, że dłoń Marii Magdaleny, do dnia dzisiejszego zachowuje temperaturę ludzkiego ciała - 36,6 stopni Celsjusza.

Zwracając się do wiernych podkreślił, że  wspólnota prawosławna w Puławach obecna jest od 15 lat. Jej istnienie i niewielka świątynia z której wierni korzystają można nazwać cudem dzisiejszej doby.

Prawosławny hierarcha wraził też ogromną wdzięczność wobec całej wspólnoty z proboszczem ks. Jarosławem na czele - za ich postawę i wspólnotę modlitwy. Na zakończenie obrzędów liturgicznych, każdy mógł oddać cześć relikwiom, ucałować i otrzymał pamiątkowy obrazek z ikoną świętej Marii Magdaleny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama