Nowy numer 49/2020 Archiwum

Teraz On!

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) w Grabowie to czas, kiedy wielu z nich odpowiada sobie na najważniejsze pytania w życiu.

To takie miejsce, gdzie jak okiem sięgnąć są młodzi ludzie otwarci na to, co Pan Bóg ma im do powiedzenia i słuchający siebie nawzajem.

- Jesteśmy z różnych wspólnot, albo nie jesteśmy z żadną związani, a tutaj znajdujemy wspólny język, potrafimy rozmawiać o tym, co w naszym życiu najważniejsze, co nas martwi, co cieszy. Duch Święty sprawia, że jesteśmy wobec siebie bardzo otwarci i szczerzy, a to czyni wielkie rzeczy w naszym życiu - mówią Agnieszka i Ewelina, uczestniczki ubiegłorocznego SMAL-u.

Tegoroczne hasło spotkania brzmi „Teraz On!"

- To młodzi wymyślili hasło, oni poprosili, by im o wierze opowiedzieć, pomóc dokonywać wyboru najważniejszego w życiu: czy pójść za Jezusem, czy za światem. Chcą słuchać o tym, co ma im do zaoferowania Pan Bóg, tym bardziej że widzą, iż wielu ich rówieśników kościół mija z daleka, a jednocześnie szuka autorytetów i chce znaleźć receptę na szczęście. Hasło "Teraz On" wskazuje na Jezusa, którego można wybrać w każdej chwili swego życia. O tym będziemy rozmawiać podczas SMAL-u w Garbowie - mówi ks. Adam Bab, duszpasterz młodzieży archidiecezji lubelskiej.

Spotkanie odbędzie się w dniach od 23 do 26 sierpnia a przewodnikiem duchowym będzie ks. Andrzej Krasowski. Wśród gości przywitamy Siewców Lednicy - znanych ze spotkań nad Jeziorem Lednickim.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama