Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nie tylko dla weteranów

Ruszył sekretariat zapisów na jubileuszową 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

W ubiegłym roku na szlak wyruszyło ok. 2,5 tys. osób. Jak będzie w tym roku, nie wiadomo. Ale frekwencja nie powinna być niższa.

Właśnie rozpoczęły się zapisy w sekretariacie przy archikatedrze, ale zainteresowanie już jest bardzo duże. - Sekretariat funkcjonuje w godzinach od 10.00 do 17.00. Czekamy teraz na listy z parafii - mówi Małgorzata Stacharska, odpowiedzialna za sekretariaty pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. - Największe zainteresowanie jest ostatniego dnia. Tak jak ze wszystkim u nas - dodaje.

Podstawowa cena dla jednego pielgrzyma wynosi 75 zł. Pakiet rodziny gwarantuje kwotę 120 zł w przypadku dwóch osób. Natomiast jeśli na pielgrzymkę pójdą więcej niż trzy osoby, to zapłacą tylko 160 zł. Jeśli ktoś nie jest w stanie pójść na pielgrzymkę, może złożyć ofiarę na fundusz „Idę z Tobą”. Wtedy zostanie opłacona podróż osoby, która zaniesie na Jasną Górę intencje darczyńcy.

Na pielgrzymkę idą ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk. - Generalnie od kilku lat obserwuje się jednak przewagę młodzieży, chociaż są i tacy, którzy kolejny raz wybierają się na rekolekcje w drodze. W drogę wybiorą się prawdziwi weterani, pielgrzymi, którzy byli na pierwszej Lubelskiej Pielgrzymce - wyjaśnia M. Stacharska.

W parafiach można się zapisać do grupy dekanalnej. Pielgrzymi pójdą w 19 grupach. Kilka z nich: 3, 8, 9 i 19 to grupy niedekanalne. Trójka to grupa brązowa, prowadzona przez ojców kapucynów, Ósemkę prowadzą ojcowie pauliści, Dziewiątka jest akademicka, a Dziewiętnastka dominikańska. Oprócz tego grupy 3, 9 i 19 wszystkie noclegi mają w namiotach.

Zapisy do grup prowadzone będą w sekretariacie pielgrzymki, codziennie przed archikatedrą od godz.10.00 do 17.00. Lubelska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia spod archikatedry po Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy