Nowy numer 21/2020 Archiwum

Uzależnieni od… pomagania

Przez swych podopiecznych nazywani są niejednokrotnie aniołami stróżami. Bez nich nie byłoby wczasorekolekcji dla niepełnosprawnych w Dąbrowicy.

Trudno wyobrazić sobie wakacje bez obecności niepełnosprawnych w Domu Spotkania w Dąbrowicy. − Ja już nawet nie pamiętam, który raz odbywa się to nasze spotkanie − stwierdza ks. Bogusław Suszyło, archidiecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych.

Ludzie do Dąbrowicy przyjeżdżają zarówno z okolic Lublina, jak i z odległych miejscowości; często także spoza diecezji. − Większość to osoby niepełnosprawne fizycznie. Chcą tu przyjeżdżać, bo mają świadomość, że to nie tylko rehabilitacja, że to nie kolejne kursy czy szkolenia, ale przede wszystkim czas wzrastania, bycia ze sobą i wspólnej modlitwy, która jest dla nich ważna − podkreśla ks. Bogusław.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama