Nowy numer 23/2020 Archiwum

Lublin uwielbia! Przed nami wyjątkowe wydarzenie charyzmatyczne

Od 7 do 9 grudnia po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się Forum Charyzmatyczne. W jego trakcie zaplanowano całodobowe uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Oba wydarzenia przygotowuje Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie pod hasłem "Lublin uwielbia" potrwa 24 godz. i rozpocznie się 8 grudnia w hali Targów Lublin.

- Chcemy na nie zaprosić wszystkich ludzi - mówi Małgorzata Kalisz z koordynacji diecezjalnej Odnowy w Duchu Świętym AL. - Rozeznaliśmy na modlitwie, że potrzebne jest takie całodobowe uwielbienie Pana Boga, by każdy mógł Go doświadczyć. Stwierdziliśmy, że mało się u nas dzieje. Żeby wziąć w takim wydarzeniu, trzeba gdzieś wyjechać, dlatego postanowiliśmy zorganizować coś właśnie u nas.

Jak zapowiadają organizatorzy spotkania, w planie uwielbienia przewidziane są koncerty, wspólna modlitwa, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Co trzy godziny inna ekipa będzie głosiła kerygmat. Będą też oddzielne pokoje modlitwy wstawienniczej oraz specjalna wygłuszona sala, gdzie będzie cały czas trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko po to, by to uwielbienie rozpalić, bo ono naprawdę ma sens.

Dla wszystkich liderów wspólnot charyzmatycznych oraz osób formujących się we wspólnotach zaplanowane zostało także specjalne Forum Charyzmatyczne w Centrum Spotkania Kultur które rozpocznie się 7 grudnia. - Będzie dotyczyło różnych charyzmatów - wyjaśnia M. Kalisz. - Przyjedzie wielu zaproszonych gości, m.in. o. Józef Witko, ks. Rafał Jarosiewicz, ks. Krzysztof Kralka i inni, którzy będą mówić o charyzmatach. - Będziemy modlić się o rozbudzenie charyzmatów dla nas tam obecnych,  ale też dla całej archidiecezji - mówi ks. Kralka. 

Wstęp na całodobowe uwielbienie jest wolny, trzeba się jednak zarejestrować na stronie Forum Charyzmatycznego Archidiecezji Lubelskiej. Udział w forum jest płatny i również obowiązuje rejestracja. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama