Nowy numer 23/2020 Archiwum

Plan obchodów Święta Wojska Polskiego w Lublinie 15 sierpnia

W dniu uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada również Święto Wojska Polskiego. Publikujemy program oraz podajemy lokalizację utrudnień w ruchu.

  • 8.00 – złożenie wieńców i kwiatów, zapalenie zniczy pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Litewskim,
  • 8.30 – Msza św. w archikatedrze lubelskiej,
  • 9.30 – przemarsz kolumną z orkiestrą wojskową, kompaniami honorowymi, pocztami sztandarowymi. Przejście ulicami: Królewską i Podwale do placu Zamkowego,
  • 10.00 – uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego z zachowaniem ceremoniału wojskowego Sił Zbrojnych RP. Złożenie wieńców i kwiatów, zapalenie zniczy pod pomnikiem Zaporczyków oraz tablicami pamiątkowymi przy bramie Zamku Lubelskiego. Zaplanowano również piknik na błoniach pod zamkiem z pokazem sprzętu wojskowego.

Już dziś, 14 sierpnia, w związku ze zbliżającą się uroczystością nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Będą one dotyczyły ścisłego centrum miasta. Od godziny 19.00 wyłączane z ruchu będą: ul. Podwale, ul. Kowalska, pl. Zamkowy, a ograniczenia zostaną wprowadzone na ul. Wyszyńskiego i ul. Królewskiej. Ograniczenia zostaną zdjęte w środę 15 sierpnia ok. godz. 12.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama