Nowy numer 21/2020 Archiwum

Czy to już ostatnia prosta?

Metalowe ogrodzenia, nieskończony chodnik, ale sprawne przejście, czyli końcowy etap pracy na deptaku. Pomimo składanych deklaracji ze strony Urzędu Miasta remont wciąż trwa.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk datę 14 sierpnia traktował jako oficjalny moment zakończenia inwestycji. Jednak nie wszystko wyszło zgodnie z planem. Na szczęście widać już końcowe rezultaty, a najgorsze utrudnienia związane z przejściem na drugą stronę do Bramy Krakowskiej zostały zażegnane. Przejazd dla kierowców też jest możliwy.

Oprócz Carnavalu Sztukmistrzów i wykopów archeologicznych na spowolnienie prac budowlańców wpłynął doskwierający upał. Uniemożliwił finalne zakończenie deptaka. - Już widać prawie koniec, łatwiej można przejść, to najważniejsze - mówi Bartłomiej, jeden z przechodniów.

Od jutra rusza pierwszy dzień 12. edycji Jarmarku Jagiellońskiego. Muzyka, tańce i kultura ludowa to elementy towarzyszące festiwalowi. Nieskończone prace remontowe na deptaku mają nie sprawiać większych problemów. Urząd Miasta zapewnia, że będzie dostępne przejście wzdłuż deptaka, pl. Łokietka zostanie uprzątnięty. Ma być także usprawniony przejazd ul. Królewską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama