Pospolite ruszenie dla Marysi

Marysia Szlązak ma 2,5 roku. Od trzech miesięcy walczy z nowotworem mózgu. Wielu ludzi dobrej woli wspiera dziewczynkę w powrocie do zdrowia

Życie Marysi ponad dwa miesiące temu uległo dramatycznej zmianie. Nikt nie był przygotowany na walkę z jednym z najcięższych nowotworów. Niegdyś wesoła i lubiąca tańczyć dziewczynka, od dwóch miesięcy leży, a teraz już nie mówi i nie widzi. Nie może tak jak inne dzieci choćby zjeść lodów, bo jest karmiona dożylnie.

- Potrzebujemy pomocy, bo wierzymy, że jeśli szybko uda się doprowadzić do rehabilitacji, to Marysia może odzyskać najważniejsze zmysły - mówią rodzice dziewczynki. - Każdy najdrobniejszy gest i znak, że jej stan się poprawia, to dla nas ulga. 

Już w najbliższą niedzielę 19 sierpnia, o godz. 12.00 na ul. Lubartowskiej 77 organizowany jest "Kiermasz książek i talentów dla Marysi". To wspólne dzieło licznej grupy wsparcia małej wojowniczki. Podczas wydarzenia będzie można kupić książki oraz ciasto przygotowane przez darczyńców, napić się pysznej kawy oraz wziąć udział w licznych atrakcjach, m.in. w rodzinnej sesji zdjęciowej oraz warsztatach: wypieku cebularzy, rysunku z Agatą Jakuszko, szydełkowania oraz w kiermaszu wyrobów rękodzielniczych.

Zaplanowano też koncerty m.in. Mirka Sokołowskiego (gitarzysty, autora tekstów i muzyki, nagradzanego na festiwalach piosenki autorskiej) - godz. 19:00;  Grzegorza Rogala, gościnnie z Barbarą Rogalą - godz. 18:00 (puzonisty, kompozytora, aranżera); Moniki Kowalczyk - godz. 17:30 (to wschodzący talent lubelskiej sceny muzycznej, autorka tekstów, wokalistka. W kwietniu 2017 r. premierę miała jej debiutancka płyta pt.:"Piosenki". Jest laureatką ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. Grechuta Festival Kraków, Festiwalu FAMA w Świnoujściu, festiwalu YAPA 2016 w Łodzi).

Z historią Marysi można zapoznać się na stronie kotekmarysi.pl
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..