Nowy numer 21/2020 Archiwum

Bp M. Cisło: Grzech zadany życiu jednej osoby uderza w cały Kościół

Podczas spotkania z nauczycielami religii biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej odniósł się do "zdemaskowanego grzechu niektórych duchownych".

Zauważył, że aktualna sytuacja związana z ujawnionymi sytuacjami nadużyć seksualnych uderza w cały Kościół i w każdego człowieka. - Kościół przeżywa dzisiaj nowe wyzwania i nowe trudności. Papież Franciszek jest dzisiaj w Irlandii, w trudnym Kościele, który został tak zdegradowany przez zdemaskowany grzech. Papież spotka się z tą wspólnotą – mówił w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej bp Cisło.

- Grzech zadany życiu jednej osoby uderza w cały Kościół. Zarówno nasza świętość, jak i nasz grzech wpływają na cały Kościół. Dlatego trzeba nam dzisiaj odpowiednio kształtować obraz Kościoła, zwłaszcza wśród tych, którzy szybko się gorszą i odchodzą. Każdy grzech uderza w Kościół, dlatego trzeba nam pokory, by widzieć najpierw swój grzech – mówił bp Cisło.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama