Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jedyna taka szkoła w Lublinie. Jeszcze można się zapisać

Już w październiku rusza pierwsza na Lubelszczyźnie Szkoła Uwielbienia. Do udziału w niej zaproszony jest każdy, kto chciałby nauczyć się oddawać Panu Bogu chwałę.

Szkoła Uwielbienia to inicjatywa Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. - Zauważyliśmy, że w Lublinie i okolicach nie ma formacji dla ludzi, którzy chcą uwielbiać Pana Boga i chcą się uczyć słuchać Ducha Świętego - mówi Małgorzata Kalisz z koordynacji diecezjalnej Odnowy. 

Wspólnota postanowiła zaprosić do organizacji zajęć doświadczoną ekipę, która podobne spotkania od lat organizuje w Warszawie oraz uczestniczy w wydarzeniach "Jezus na stadionie". - To ludzie, którzy żyją w Duchu Świętym - opowiada Małgorzata Kalisz. - Posługują śpiewem, graniem, uczą, jak to robić, by każdy dźwięk był modlitwą. 

M. Kalisz przekonuje, że warto wziąć udział w nietypowych lekcjach, bo są one wyjątkowe. - Uwielbienie jest olbrzymią mocą od Boga, bo wtedy tak naprawdę na Nim się koncentrujemy, oddajemy Mu chwałę i On nam błogosławi. Wszystkie depresje i smutki, które się w nas rodzą, w czasie uwielbienia mijają, bo zmieniamy perspektywę, koncentrujemy się na czymś innym - mówi.

Zajęcia w Lublinie zaplanowano na rok. - Jeśli będzie zapotrzebowanie, by szkoła trwała dłużej, będziemy na pewno starali się to tak zorganizować, by każdy, kto będzie chciał, mógł skorzystać - informują organizatorzy. 

Szkoła Uwielbienia rusza w październiku. Lekcje będą się odbywać w każdą czwartą niedzielę miesiąca w auli Caritas w Lublinie, w godzinach od 10 do 14. - Zaplanowaliśmy to w ten sposób, by najpierw wszyscy razem uczyli się uwielbienia, potem uczestniczyli we wspólnej konferencji na jego temat i na temat przeszkód, jakie można napotykać w trakcie tej wyjątkowej modlitwy - wyjaśnia pani Małgorzata. - Będziemy się też uczyć jak się formować, żeby to uwielbienie było całym życiem - dodaje. 

Kolejnym elementem spotkania będą warsztaty. - Przygotowaliśmy trzy różne warsztaty, wybierane przy zapisach do szkoły: dla śpiewających - jak uwielbiać Pana Boga śpiewem, dla grających oraz dla tych, którzy chcą się otworzyć na Ducha i nauczyć się Go słuchać - informuje Małgorzata Kalisz. - Posługujący pokażą, że można modlić się standardowymi modlitwami, ale będą też przekonywać, że warto otworzyć swoje serce na coś więcej.

Zapisy do tej nietypowej szkoły potrwają do 3 września. Każdy kto pragnie zgłębić temat uwielbienia Boga w swoim życiu może zapisać się na zajęcia na stronie internetowej odnowa.lublin.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama