Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ostatni miesiąc pokazów na fontannie

Fontanna multimedialna na placu Litewskim jest jedną z największych letnich atrakcji Lublina. Ostatnie pokazy na tafli wody przed zimową przerwą będzie można zobaczyć do końca września.

To ostatni w tym sezonie harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. We wrześniu odbędzie się dziewięć pokazów, które tak jak w sierpniu rozpoczynać się będą od godz. 21:00 prezentacją "Anioły Lubelskie", a poprzedzi je 5 minutowy film wyświetlony na mgiełce fontanny, nawiązujący do 100. rocznicy Polski niepodległej – "Lublin 1918–2018. Inspiruje nas Wolność”. Od początku maja do końca września łącznie na fontannie multimedialnej odbędzie się 50 pokazów.

HARMONOGRAM, WRZESIEŃ 2018:

 • sobota (1 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
 • niedziela (2 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Sen o mieście
 • piątek (7 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Sen o mieście
 • sobota (8 września), godz. 21.00 Anioły lubelskie + Historia pl. Litewskiego na wesoło
 • piątek (14 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
 • sobota (15 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Sen o mieście
 • środa (19 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Sen o mieście
 • piątek (21 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
 • sobota (22 września), godz. 21.00  Anioły lubelskie + Sen o mieście

Opisy pokazów:

 • "Lublin 1918–2018 „Inspiruje nas Wolność” jest to 5-minutowa prezentacja na mgiełce fontanny, ukazująca rolę, jaką odegrał Lublin w procesie odzyskania niepodległości w Polsce, zrealizowana w stylizacji kroniki filmowej, w której wykorzystano archiwalne materiały i nagrania: fragmenty filmów, zdjęcia oraz animacje komputerowe.
 • "Anioły lubelskie" jest to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Widowisko zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem abp. Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com
 • "Historia Placu Litewskiego na wesoło"  to pokaz przygotowany przez aktorów z Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego. Z uśmiechem i przekornie przedstawiają pięć scen z placu i pięć najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły centrum Lublina.
 • "Sen o Mieście”  to 20-minutowa inscenizacja, nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu, w ramach inicjatywy Europejska Stolica Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.
 • "Wydarzenia Kulturalne”  to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Lublina. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama