Nowy numer 21/2020 Archiwum

Czy to się je? O niecodziennych roślinach jadalnych

Czy roślinę z trawnika lub taką, która apetycznie wygląda pośród parkowych alejek można zjeść? Na te pytania odpowie przewodnik podczas specjalnego spaceru w Ogrodzie Botanicznym.

Sałatka z mniszka czyli popularnego mlecza, nalewka z czarnego bzu, a może stokrotki zmieszane z sałatą – to wszystko jest jadalne, choć rzadko spotykane na naszych stołach.

– Spacerując wśród roślin w lesie, na łące, w parku, często zadajemy sobie pytanie, czy daną roślinę można zjeść. Nie każdy wie, że wiele bogatych w substancje odżywcze i witaminy, a jednocześnie smacznych roślin, można spotkać we własnym ogrodzie, a także pośród pospolitych chwastów i kwiatów polnych. Są rośliny, które dawniej często gościły na stołach, a obecnie mało kto o nich pamięta oraz takie, które dopiero pojawiają się lub jeszcze nie są znane na polskim rynku – mówi Dorota Misiurek z lubelskiego Ogrodu Botanicznego.

Okazja, by bliżej poznać jadalne rośliny, będzie już w niedzielę 2 września. Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na spacer z przewodnikiem, który pokaże, co można przyrządzić do jedzenia z roślin rosnących wokół nas.

Pani Dorota będzie przewodnikiem po tym niecodziennie smacznym temacie.

Chętni zaproszeni są 2 września na godz. 10.45. Zbiórka przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (przy ul. Willowej w Lublinie). Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa około 2 godz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama