Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przymiarki do prezydenckich foteli

Jeszcze do 26 września jest czas na zgłaszanie kandydatów na urząd prezydenta lub burmistrza, ale w największych miastach regionu już wiadomo kto stanie do walki.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października - to wtedy mieszkańcy zdecydują, kto będzie rządził ich regionem.

W Lublinie do walki stanie urzędujący prezydent Krzysztof Żuk z poparciem Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i klubu radnych Wspólny Lublin. Jego głównym rywalem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew. Do walki o stanowisko prezydenta Lublina włączają się także Marian Kowalski z komitetu "My z Lublina", Joanna Kunc z komitetu Wolni i Solidarni oraz prawdopodobnie Jakub Kulesza z Kukiz 15.

W Chełmie dotychczasowa prezydent Agata Fisz zmierzy się z Jakubem Banaszkiem z PiS, a także z  Dariuszem Grabczukie z poparciem PO i Nowoczesnej, z Justyną Manasterską-Raszką (PSL) i Pawłem Białasem (Kukiz’15).

W Puławach walczyć będą dotychczasowy prezydent Janusz Grobel z Bożeną Krygier, Mariuszem Cytryńskim i Pawłem Majem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama