Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dziecięcy Szpital Kliniczny do remontu

Lepsza klimatyzacja i wentylacja dostosowana do potrzeb pacjentów i personelu, aparatury przyzywowe, większe sale, to jedne z wielu elementów planowanej modernizacji lubelskiego szpitala dla dzieci.

Zaprojektowany w latach 70. Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, dopiero od 1997 r. pomaga najmłodszym. Wciąż jednak brakuje pieniędzy na leczenie. Szpital wymaga także modernizacji, która usprawni funkcjonowanie placówki.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ten szpital dla województwa lubelskiego. To jedyny taki szpital w regionie - podkreśla prof. Andrzej Drop rektor Uniwersytetu Medycznego. -  Ma on swoją jakość w zakresie leczenia, prowadzimy badania naukowe, dydaktyczne, więc jest ważnym miejscem dla naszej społeczności. 

Szpital, jak mówi dr Jerzy Szarecki, dyrektor DSK, od 5 lat przygotowuje się do regionalnego programu operacyjnego, który ma na celu przystosowanie wnętrza do obowiązujących przepisów Ministra Zdrowia oraz warunków unijnych. 

Szpital w trakcie przebudowy jak zapowiada dyrekcja ma funkcjonować bez względu na utrudnienia. - Renowacja ma jeden cel - poprawić jakość przebywania zarówno dzieciom, ich rodzicom jak i personelowi szpitala. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama