Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dziecięcy Szpital Kliniczny do remontu

Lepsza klimatyzacja i wentylacja dostosowana do potrzeb pacjentów i personelu, aparatury przyzywowe, większe sale, to jedne z wielu elementów planowanej modernizacji lubelskiego szpitala dla dzieci.

Zaprojektowany w latach 70. Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, dopiero od 1997 r. pomaga najmłodszym. Wciąż jednak brakuje pieniędzy na leczenie. Szpital wymaga także modernizacji, która usprawni funkcjonowanie placówki.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ten szpital dla województwa lubelskiego. To jedyny taki szpital w regionie - podkreśla prof. Andrzej Drop rektor Uniwersytetu Medycznego. -  Ma on swoją jakość w zakresie leczenia, prowadzimy badania naukowe, dydaktyczne, więc jest ważnym miejscem dla naszej społeczności. 

Szpital, jak mówi dr Jerzy Szarecki, dyrektor DSK, od 5 lat przygotowuje się do regionalnego programu operacyjnego, który ma na celu przystosowanie wnętrza do obowiązujących przepisów Ministra Zdrowia oraz warunków unijnych. 

Szpital w trakcie przebudowy jak zapowiada dyrekcja ma funkcjonować bez względu na utrudnienia. - Renowacja ma jeden cel - poprawić jakość przebywania zarówno dzieciom, ich rodzicom jak i personelowi szpitala. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama