Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zachęca do odnowy swojego życia

Co roku bierze w nich udział blisko 4000 osób. Najczęściej są to ludzie, którzy chcą doświadczyć działania Boga w swoim życiu. Ruszają kolejne kursy ewangelizacyjne.

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji od lat proponuje ludziom zarówno tym młodszym, jak i starszym, wyjątkowe rekolekcje. Nazywa je kursami. Rocznie to przeszło pięćdziesiąt spotkań, w których za każdym razem uczestniczy kilkadziesiąt osób. Kursy mają pomóc pogłębić wiarę oraz dotrzeć do prawdziwej Miłości.

– Pierwszym krokiem, na który zapraszamy jest Kurs Nowe Życie – mówi Wiktor Sałek z PSNE. – Cieszy się on największym zainteresowaniem. Przeżywając ten kurs mamy możliwość wzięcia udziału w kolejnych, będących solidną formacją duchową.

Kurs Nowe Życie to, jak wyjaśnia W. Sałek, Boże orędzie dla człowieka zamknięte w weekendowej pigułce. – Najważniejsze prawdy wiary opowiedziane w sposób prosty i przystępny dla każdego. Dlaczego warto na ten kurs pojechać? – Nowe Życie to okazja, aby doświadczyć spotkania z Jezusem i tego, że to spotkanie naprawdę może sprawić, że życie każdego człowieka będzie jak „nowe” – przekonuje pan Wiktor.

Kolejną propozycją PSNE na najbliższy czas jest Kurs Emaus. – To rekolekcje dla tych, którzy chcą poznać Biblię – stwierdza W. Sałek. – Kurs pomaga ją nie tylko czytać, ale i rozumieć.

Na pytania o to, jak prowadzić spotkanie modlitewne, jak w nim owocnie uczestniczyć, jak korzystać z charyzmatów tak, by były zbudowaniem dla konkretnej wspólnoty i całej wspólnoty Kościoła, odpowiada Kurs animacji modlitwy charyzmatycznej. – On pozwala też wykorzystać zdobytą teorię w modlitewnej praktyce – mówi W. Sałek.

Kurs Wspólna Droga to propozycja dla małżonków, którzy chcą budować swoje małżeństwo na Jezusie. – Wyjątkowy czas blisko Boga, który pomaga ożywić małżeńską relację, a jeśli coś w niej osłabło pomaga wyjść z małżeńskiego kryzysu i odbudować jedność – zachęcają do udziału organizatorzy.

Na wszystkie kursy trwają aktualnie zapisy przez stronę internetową: www.snepallotyni.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama