Nowy numer 38/2018 Archiwum

Ona jest z nami w każdy czas

W sanktuarium na Górze Chełmskiej odbyły się uroczystości odpustowe przebiegające pod hasłem: „Zawitaj, ziemi chełmskiej władczyni...”.

Ludzie od wielu lat przychodzą i przyjeżdżają na tzw. Górkę Chełmską, by modlić się do Matki Bożej. To tu znajduje się kopia jednego z najstarszych i najsłynniejszych wizerunków Bogurodzicy z Dzieciątkiem Jezus.

W święto Narodzenia NMP, jak co roku, do chełmskiej bazyliki przybyli pielgrzymi, by prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski. − Nigdy nie słyszano, aby tu, na tym chełmskim wzgórzu, gdzie od wieków pielgrzymują do Maryi prawosławni, unici, katolicy rzymscy, Matka nie słyszała głosu swojego ludu − mówił na początku Mszy św. abp Stanisław Budzik. − Aby odwróciła swoją twarz. Ona zawsze jest z nami, w każdy czas, i zawsze nam mówi to samo: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”.

Dostępne jest 34% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma