Nowy numer 38/2023 Archiwum

Można wybiegać pieniądze dla hospicjum

16 września, tym razem w Krasnymstawie, rusza 4. edycja Biegów Caritas. Każdy kto lubi ruch, może wesprzeć potrzebujących.

Idea biegu jest prosta: biegnąc – pomagasz.

W imprezie można wziąć udział na dwa sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście zostanie biegaczem. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.biegcaritas.pl, dokonać wpłaty osobiście lub znaleźć osoby, które zostaną sponsorami poszczególnych odcinków biegu. 

Drugim sposobem włączenia się w bieg jest zostanie sponsorem, czyli ufundowanie biegu konkretnej osobie. W zamian za wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę. W tym roku pieniądze zbierane są na pomoc dla pacjentów Hospicjum Domowego Caritas. 

– Caritas nie zwalnia tempa pomagania – mówi Mateusz Jocek, rzecznik Caritas AL. – Za nami Wakacyjna Akcja Caritas – blisko 400 dzieci na wakacjach, czy Tornister Pełen Uśmiechów  – ok. 400 wyprawek dla dzieci, a my już szykujemy się do kolejnych. Jedną z nich jest właśnie Bieg Caritas.

Pierwszy bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Zawodnicy wystartują spod Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie przy ul. Szkolnej 9. Wcześniej zaplanowano Mszę św. na godz. 15 dla biegaczy i sponsorów. Bieg wystartuje o godz. 16.15. 

Zawodnicy mają do przebiegnięcia 2,5 km. Trasa każdego biegu podzielona jest na pięć odcinków o różnej wartości, w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200 zł, za odcinek, srebrny – 100 zł, biały – 30 zł). Łącznie bieg zawodnika odcinka białego to 150 zł darowizny, srebrnego – 500 zł i złotego – 1000 zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast