Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Budzik wraz z delegacją KUL w podróży do Moskwy i Petersburga

To symboliczny powrót do źródeł najstarszego uniwersytetu w Lublinie.

Uniwersytet Lubelski, który powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, zastąpił zlikwidowaną Akademię Duchowną w Petersburgu. Dlatego wyjazd do Rosji delegacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z abp. Stanisławem Budzikiem, wielkim kanclerzem KUL, jest duchowym i sentymentalnym podróżowaniem po śladach założyciela jednego z najstarszych polskich uniwersytetów. Abp Budzik wraz z delegacją KUL w podróży do Moskwy i Petersburga   "Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie szczególnie pięknie wygląda w nocy – niczym odblask Bożego światła" – napisał na swoim koncie na Twitterze abp S. Budzik. S.Budzik/Twitter

Podróż odbywa się równo sto lat po założeniu KUL przez ks. I. Radziszewskiego, który opuszczając Rosję – właśnie Lublin uczynił ośrodkiem intelektualnym. Wśród uczestników podróży jest m.in. ks. prof. Andrzej Kiciński, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przedstawiciele kurii metropolitalnej oraz pracownicy naukowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama