Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rowerowa biblioteka w Kraśniku

W ramach akcji "Czytam bo lubię" na kraśnickie ulice wyruszyła biblioteka na kółkach. Każdy kto lubi czytać, niech rozgląda się za specjalnym rowerem pełnym książek.

W ramach akcji, w różnych miejscach miasta uczęszczanych przez kraśniczan, pojawią się bibliotekarze i wolontariusze na rowerach z książkami w koszyku.

– „Biblioteka na Kółkach” ma za zadanie promować czytelnictwo wśród mieszkańców w każdym wieku, ale dla najmłodszych jest dodatkowy bonus – bibliotekarz przeczyta im bajeczkę na zachętę (także dla rodziców, żeby czytali swoim pociechom bajki na dobranoc) – mówią organizatorzy.

Ksiązki proponowano spotkanym przechodniom   Ksiązki proponowano spotkanym przechodniom
Biblioteka Kraśnik
Zasady korzystania z Biblioteki na Kółkach są proste. Trzeba wziąć książkę, przeczytać i oddać obsłudze roweru przy następnej okazji lub w placówkach bibliotecznych, których adresy umieszczone są na specjalnych promocyjnych zakładkach do książek. Można też przekazać ją znajomemu, sąsiadowi, komuś z rodziny i wtedy ta osoba odda ją po przeczytaniu do biblioteki.

Biblioteka na Kółkach pojawi się na pewno w Parku Jana Pawła II, na rynku, nad zalewem, w parkach przy fontannach, na placu zabaw przy MOSIR.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku świadczy też usługę Biblioteka w domu – dostarcza książki do domu osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym – wystarczy zadzwonić.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast