Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ogromne utrudnienia w centrum Lublina

W najbliższy poniedziałek ruszy przebudowa ronda przy Gali. Prace potrwają przynajmniej rok.

Przebudowa ronda oraz przylegających do niego ulic zapowiadana była już dawno. Skrzyżowanie jest jednym z najbardziej problematycznych w mieście. Łączy Śródmieście z Czubami, LSM, Majdankiem i Bronowicami i w związku z tym często się korkuje. 

Prace nad przebudową rozpoczną się już za kilka dni. Będzie je wykonywać Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Wpierw zostaną wyburzone pustostany znajdujące się przy ul. Fabrycznej, więc na początku to tam pojawią się utrudnienia. 

Później rozebrany ma zostać stary i wybudowany nowy most na Czerniejówce. Ul. Fabryczna i al. Zygmuntowskie będą miały nową nawierzchnię. Powstaną też nowe chodniki i drogi dla rowerów, zatoki autobusowe wraz z wiatami i biletomatami.

Ułatwiony ma zostać dojazd od ul. Lubelskiego Lipca 80' w kierunku Gali – trasa, która dziś jest kręta, będzie wyprostowana. Powstaną także nowe trakcje trolejbusowe. 

Niestety mieszkańcy Lublina muszą uzbroić się w cierpliwość, bo zgodnie z planem prace mają zakończyć się dopiero w październiku 2019 r. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama