Nowy numer 39/2023 Archiwum

Trwają przygotowania do Jerycha młodych

Podczas październikowego synodu biskupów w Rzymie młodzi naszej archidiecezji będą towarzyszyć obradującym pasterzom swoją modlitwą, gromadząc się na adoracji i czuwaniach w kolejnych kościołach Lubelszczyzny.

Na Poczekajce, już w najbliższy piątek, a potem w różnych kościołach archidiecezji spotkają się młodzi, by czuwać na modlitwie i w ten sposób towarzyszyć synodowi biskupów w Rzymie.

Jerycho modlitewne, to modlitewne czuwanie, które trwa nieprzerwanie przez siedem dni i nocy. Nawiązuje ono do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma św. wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej, po okresie niewoli egipskie,j następca Mojżesza – Jozue, otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

– Nazwa czuwania Jerycho "młodzież" wskazuje, że przedmiotem naszej modlitwy i duchowego zmagania będzie budzenie wiary w to, że można znaleźć drogę do serc młodych ludzi, jeśli damy się poprowadzić Duchowi Świętemu. Adresatami spotkania są nie tylko ludzie młodzi, ale nade wszystko starsi: rodzice i dziadkowie, którzy czując się odpowiedzialni za przekaz wiary młodemu pokoleniu, niekiedy tracą nadzieję, że to może się udać. Na Poczekajkę zapraszamy już o 17.30. Będzie różaniec, potem Msza św, uwielbienie, konferencja i adoracja – zachęca o. Andrzej Derdziuk, organizator czuwania u kapucynów.

Modlitewna sztafeta rozpocznie się 3 października 2018 r. w archikatedrze lubelskiej, a zakończy 28 października br. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

Na modlitwę animowaną przez młodych po wieczornych Mszach św. zaproszeni są wszyscy, zarówno miejscowi parafianie, jak też wierni z pobliskich parafii. Intencją modlitwy oprócz wsparcia dla ojców synodalnych będzie wołanie o łaskę wiary dla młodego pokolenia oraz prośba o powołania.

Przebieg modlitewnej sztafety będzie można śledzić w mediach społecznościowych Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz lubelskich edycji "Gościa Niedzielnego".

Kalendarium sztafety modlitewnej młodych w intencji Synodu „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”:

3 października – archikatedra lubelska
4 października – Lublin, św. Maksymiliana
5 października – Michów
6 października – Lublin, św. Stanisława
7 października – Bychawa
8 października – Chełm
9 października – Czemierniki
10 października – Świdnik, św. Kingi
11 października – Piaski
12 października – Wąwolnica
13 października – Boby
14 października – Łęczna, św. Józefa
15 października – Lublin, Niepokalanego Poczęcia NMP (Garnizonowa)
16 października – Lublin, św. Józefa
17 października – Zakrzówek
18 października – Lublin, św. Antoniego
19 października – Garbów
20 października – Lublin, św. Józefa
21 października – Chełm
22 października – Lublin, kościół akademicki KUL
23 października – Poniatowa
24 października – Bełżyce
25 października – Turobin
26 października – Krasnystaw, św. Franciszka
27 października – Lubartów, św. Anny
28 października – Puławy, Miłosierdzia Bożego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast