Nowy numer 23/2020 Archiwum

Mundial U20 za rok w Lublinie

Mistrzostwa świata piłkarzy do lat 20 mają być sposobem na promocję miasta w świecie. Dziś przedstawiciele FIFA wizytowali Arenę Lublin.

Przyszłoroczne mistrzostwa mają wskazać świetne przygotowanie organizacyjne i techniczne lubelskich boisk. Choć wiadomo, że jeszcze jest wiele do zrobienia, choćby w kwestii jakości murawy.

- Lublin będzie gościł znakomitych piłkarzy i piłkę nożną na najwyższym poziomie. Niewątpliwie dla całego środowiska sportowego to będzie wielkie wydarzenie - podkreślił podczas konferencji prasowej Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Gospodarzami mistrzostw będą: Lublin, Tychy, Bydgoszcz, Lubin, Łódź i Bielsko-Biała. Mecz otwarcia zaplanowano w Łodzi.

W mistrzostwach wystąpią 24 zespoły. Zakwalifikowanych jest już 6 drużyn: Polska jako gospodarz turnieju, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Nowa Zelandia oraz Tahiti. Późniejsze turnieje mają wskazać pozostałych 4 uczestników z Ameryki Południowej, Afryki, Azji oraz Konfederacji Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Zeszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21 pokazały, że Lublin sprawdził się w roli organizatora tak ważnej imprezy.

- Zespół ekspertów jeszcze musi dokończyć swój raport, lecz nie spodziewam się, aby powstały jakieś kwestie sporne. Po jego zakończeniu, wskażemy rekomendacje, co do napraw usterek, ale jestem przekonany, że miasto się do tego w pełni ustosunkuje - zaznaczał podczas dzisiejszego spotkania z mediami Jaime Yarza, dyrektor turnieju ze strony FIFA.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama