Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przed nami VII Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – "Czas i dźwięk"

Wydarzenie potrwa od 22 września do 6 października 2018 r. Już teraz warto zapoznać się z bogatym programem.

Festiwal rozpocznie się 22 września o godz. 18.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie nadzwyczajnym recitalem fortepianowym w wykonaniu Mei Yi Foo. Kolejne dni będą również obfitować w dzieła wielkich kompozytorów w wykonaniu światowej sławy artystów. W klimat utworów prezentowanych podczas festiwalu wprowadzi Teresa Księska-Falger. Pełny program jest dostępny TU.

Andrzej Nikodemowicz urodził się 2 stycznia 1925 r. we Lwowie, zmarł 28 stycznia 2017 r. w Lublinie. Był wybitnym polskim kompozytorem, pianistą i pedagogiem. Lwów opuścił w 1980 r. Wykładał na KUL i UMCS. Przez dziesięć lat był dyrygentem chóru w seminarium duchownym w Lublinie. Skomponował wiele utworów na fortepian i orkiestrę, a także dzieł chóralnych. Sporą część jego twórczości zajmuje muzyka religijna. Spoczywa na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama