Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wielki zjazd politologów

W Lublinie trwa IV Ogólnopolski Kongres Politologii. Na UMCS przyjechało ponad 700 naukowców z polskich oraz zagranicznych ośrodków badawczych.

– Cieszę się, że możemy jako uczelnia organizować IV Ogólnopolski Kongres Politologii. Dla politologów jest to ważne wydarzenie, podczas którego wielu badaczy spotyka się w jednym miejscu i rozmawia o realizowanych badaniach oraz o tym, jak postrzegają funkcjonowanie współczesnej rzeczywistości politycznej, gospodarczej i współczesnej – mówi prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. Podkreśla także, że to szczególny czas dla Wydziału Politologii UMCS, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

– To, że na Kongres przyjechało tak wielu zacnych badaczy związanych z politologią, stosunkami międzynarodowymi i z innymi obszarami badań wchodzącymi w zakres politologii, świadczy także o znaczącej roli naszego wydziału. Poprzez organizację tego rodzaju wydarzenia oddajemy hołd tym wszystkim, którzy nam w tej drodze ugruntowania dobrej pozycji naukowej, badawczej, dydaktycznej wydziału pomagali – dodał.

Współorganizatorka wydarzenia, prof. Iwona Hofman – dziekan Wydziału Politologii UMCS zaznaczyła, że to największe wydarzenie w świecie polskiej politologii w ciągu ostatnich trzech lat.

Wybór ten uzasadnił prof. Tadeusz Wallas, przewodniczący Komitetu Nauk Politycznych PAN

– Podejmując decyzję o organizacji Kongresu w Lublinie kierowaliśmy się przede wszystkim potencjałem kadrowym Wydziału Politologii UMCS oraz jego możliwościami organizacyjnymi – mówił.

Podczas spotkania z mediami została także przedstawiona publikacja "Polska. Eseje o stuleciu". Książka składa się z pięciu rozdziałów poświęconych polskiej historii i państwu, gospodarce, społeczeństwu, nauce i kulturze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama