Zmiany w terapii uzależnień

Temat dotyczy nie tylko pracowników służby zdrowia, zwłaszcza z obszaru psychiatrii i leczenia uzależnień, ale także reprezentantów organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości czy pomocy społecznej.

Zapraszamy do udziału w konferencji „Zmiany w terapii uzależnień”, która odbędzie się w sobotę 6 października w godzinach od 10.00 do 14.00 w dużej sali wykładowej Lubelskiego Towarzystwa Naukowego przy placu Litewskim 2. Wszystkie osoby zainteresowane mogą skorzystać z udziału w konferencji bezpłatnie i bez skierowania. Istnieje też możliwość wystawienia dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w konferencji.

Do udziału zaproszone są osoby zainteresowane zawodowo terapią uzależnień – pracownicy służby zdrowia szczególnie z obszaru psychiatrii i leczenia uzależnień, reprezentanci organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości, pomocy społecznej oraz studenci kierunków związanych z kształceniem przyszłych psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy i innych profesji zajmujących się wsparciem osób uzależnionych i ich bliskich.

W trakcie konferencji, związanej z 20. rocznicą powstania Ośrodka Leczenia Uzależnień SP ZOZ w Lublinie, wykłady wygłoszą:

  • Jadwiga Fudała - kierownik Działu Lecznictwa Odwykowego i Programów Medycznych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, autorka licznych publikacji z zakresu profilaktyki i leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu.
  • Bogusław Habrat - dr n. med., były wieloletni kierownik Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami, autor 420 prac naukowych, głównie z dziedziny uzależnień.
  • Piotr Jabłoński – dr n. med., dyrektor Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, zarządzający Funduszem Rozwiązywania Problemów Hazardowych, sekretarz Rady ds. Przeciwdziałania Narkomanii, członek Zarządu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.
  • Iga Jaraczewska - psycholog kliniczny i superwizor - dydaktyk psychoterapii., autorka pierwszych w Polsce prac o "dialogu motywującym" (w tym m.in. książki „Dialog Motywujący w teorii i praktyce”), kierownik naukowy kursu Superwizora - Dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..