Nowy numer 23/2020 Archiwum

Skansen zaprasza na wykopki ziemniaczane

Motyki, kopaczki konne i inne tradycyjne narzędzia do zbioru ziemniaków pójdą w ruch przy okazji wykopków w lubelskim skansenie. To rzadka okazja, by zobaczyć, jak wyglądało do niedawna życie na wsi.

W niedzielę 23 września na pokazach tradycyjnych wykopków kartoflanych w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć różne sposoby kopania ziemniaków: ręczne - przy użyciu motyk i mechaniczne - za pomocą kopaczki konnej.

W stodole w zagrodzie z Żabna zaprezentowane zostaną maszyny, narzędzia, kosze i worki używane do zbioru ziemniaków na Lubelszczyźnie w XIX i XX wieku. Z kolei w chałupie z Niemiec gospodynie z Woli Osowińskiej pokażą, jakie potrawy można przygotować z ziemniaków.

Na dzieci będą czekały zajęcia plastyczne i quizy, w których motywem przewodnim będzie ziemniak. Ponadto dla przybyłych w tym dniu do skansenu przygotowano trochę zabawy przy ognisku w wąwozie nieopodal dworu z Żyrzyna i degustację pieczonych kartofli przy akompaniamencie ludowej kapeli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama