Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł ks. Józef Kuśmierczyk

W dniu 21 września 2018 r. w Janowie Lubelskim zmarł ks. kan. Józef Kuśmierczyk, kapłan diecezji sandomierskiej związany z Lublinem.

Ks. kan. Józef Kuśmierczyk urodził się 18 marca 1922 r. w Janowie Lubelskim. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Lublinie w latach 1944–1949. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1949 r.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Grabowiec, Mełgiew, Szczebrzeszyn oraz w Lublinie, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Posługę proboszcza pełnił w parafiach: Topólcza, Olchowiec k. Chełma, Trzeszczany i Branew.

Od 1997 r. jako emeryt przebywał w Janowie Lubelskim.

Został uhonorowany godnością kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Zamościu w 1985 r., oraz kanonika Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli w 1993 r.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona w dniu 24 września 2018 r. w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama