Nowy numer 42/2019 Archiwum

W dobrych rękach

Gdy ludzie chcą działać razem, problemy nie istnieją. Jak się okazuje, czasami potrzeba jedynie drogowskazu.

Do Przedszkola Małego Karola uczęszcza dziś 50 dzieci. Najliczniejsza jest grupa czterolatków. Placówka posiada specjalistyczne umeblowanie, zabawki i sprzęt multimedialny. Każde dziecko ze szczególnymi potrzebami, wynikającymi z niepełnosprawności bądź wad postawy, ma też możliwość systematycznej rehabilitacji w sąsiednim Zakładzie Rehabilitacji. – Rodzice są naprawdę bardzo zadowoleni, że nie muszą już nigdzie wozić dzieci – mówi ks. Stanisław.

Przedszkole otoczone jest pięknym ogrodem, w którego centrum stoi plac zabaw. Wszystkiego pilnuje owczarek niemiecki Hugo. – To kiedyś był ogród proboszcza – wskazuje na perfekcyjnie zagospodarowany teren pani Renata – Oddał go jednak na potrzeby parafii.

Ksiądz Stanisław, jak stwierdza pani Renata, daje swoim współpracownikom pole do działania i wykazywania się. – Oczywiści nad wszystkim czuwa, a my, tak jak możemy, staramy się mu pomagać – mówi pan Renata.

Pracownikom zarówno Centrum Pomocy, jak i przedszkola, ale także wolontariuszom, nie brakuje pomysłów na dalszą działalność. – Ludzie przecież mają tak wiele różnych potrzeb – stwierdza zastępca dyrektora Centrum. – Teraz bardzo by się przydał dom opieki dla starszych. Środowisko się starzeje, młodzi z Lubartowa uciekają, nie ma kto się opiekować dziadkami, a ludzie czekają na naszą inicjatywę – zauważa R. Kamińska.

Problemem pozostaje przede wszystkim teren. – Nie mamy już na to miejsca – stwierdza smutno. – Jak na razie! – dodaje jednak szybko ze śmiechem.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL