Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wyjdź z różańcem na ulice

28 września w całej Polsce i wielu miejscach na świecie odbędzie się modlitwa za miasto. Każdy może wziąć różaniec i wyjść na skrzyżowanie, by polecić miłosierdziu Bożemu swoją miejscowość.

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów.
Wszystko trwa 10–15 minut.

Chcesz zmienić swoje miasto, weź różaniec do ręki i odmawiaj koronkę. Z nią możesz zapuścić się w najbardziej niebezpieczne miejsca i przemienić je w spokojne, pełne dobra okolice. To działa! W 2004 r. czteroosobowa grupka młodych ludzi w Łodzi zaczęła modlić się koronką podczas meczu zwaśnionych drużyn. Wtedy pierwszy raz od dawna kibice spokojnie rozeszli się do swoich domów. Za ich przykładem poszły inne miasta, nie tylko w Polsce.

W 2011 r. dołączył do nich Lublin.

– Na początku było to jedno skrzyżowanie obok kościoła kapucynów na Poczekajce i jedno na Abramowicach. Grupka ludzi wyszła o godz. 15 na ulice, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W kolejnych latach miejsc przybywało. W tym roku zgłoszonych jest 10 skrzyżowań w samym Lublinie. Wiemy, że w naszej diecezji w modlitwę włączają się też inne miejscowości. Ludzie modlą się m.in. w Kraśniku, Puławach, Lubartowie, Chełmie, Krasnymstawie, Poniatowej, Bełżycach – mówią Iwona i Jacek Wolscy z lubelskiej diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie, która koordynuje koronkę na ulicach miast w Lublinie.

Skrzyżowania w Lublinie, na których odbędzie się modlitwa:

1. Al. Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino,
2. Zana – Bohaterów Monte Cassino – parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka,
3. Kunickiego – Głuska,
4. Diamentowa – Romera – parafia pw. Miłosierdzia Bożego,
5. Jana Pawła II – Filaretów,
6. Choiny – Wojtasa,
7. Choiny – Elsnera przy Wyższej Szkole Przyrodniczej – parafia pw. A. Boboli,
8. Koncertowa – Al. Kompozytorów Polskich,
9. Przy krzyżu między ZUS a sądem – parafia Św. Józefa,
10. Na deptaku między kościołem Ducha Świętego a Bramą Krakowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast