Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święto Krajowej Administracji Skarbowej

Obchodzone we wspomnienie św. Mateusza celnika jest okazją do spotkania, przyznania wyróżnień i awansów, a także do wspólnej modlitwy, którą w kościele powizytkowskim rozpoczęto świętowanie w Lublinie.

Wspólne święto funkcjonariuszy i pracowników służb celnych, skarbowych i podatkowych obchodzone jest od 1 marca ubiegłego roku, odkąd wszyscy wymienieni stanowią Krajową Administrację Skarbową.

W skład KAS wchodzi 16 Izb Administracji Skarbowej. Łącznie w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie pracuje ponad 4 tysiące osób.

Świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele Matki Bożej Zwycięskiej, nazywanym potocznie powizytkowskim, której przewodniczył ks. Ryszard Podpora. Zwracał on uwagę na patrona św. Mateusza celnika, który poznawszy Jezusa, zmienił swoje życie.

Po Mszy św. uroczystości przeniosły się na plac Litewski, gdzie wręczono odznaczenia i wyróżnienia najlepszym pracownikom administracji skarbowej.

Odbyła się też musztra paradna w wykonaniu orkiestry wojskowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama