Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dołączył do Kantora i Szajny

Kapituła Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego za 2017 r. podała werdykt, wedle którego jednogłośnie nagrody został prof. Leszek Mądzik, twórca i dyrektor Sceny Plastycznej KUL.

Wyróżnienie zostało mu przyznane za „stworzenie malarskiego teatru ruchomych filozoficznych obrazów przepojonych bezinteresowna duchowością. Swoim teatrem opartym na obrazie, dźwięku, choreografii staje obok najwybitniejszych twórców Kantora i Szajny.

Teatr ten powstał z wiary w siłę obrazu żywiącego się plastyką nie słowem”. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego jest ważnym ogólnokrajowym wyróżnieniem w dziedzinie malarstwa.

Uroczystość wręczenia nagrody prof. Leszkowi Mądzikowi zaplanowano na 5 października łącznie z oficjalnym otwarciem wystawy laureata w kościele św. Jana w Gdańsku.

- Od początku zanurzyłem się w tematach, którym jestem wierny do dziś. Pierwszy spektakl, sprzed 50 lat „Ecce Homo” wyznaczył chyba kierunek mojego myślenia. I chyba w każdym spektaklu jest widoczny ten element penetracji człowieka wobec czasu, sacrum, duchowości - mówi L. Mądzik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama