Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dołączył do Kantora i Szajny

Kapituła Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego za 2017 r. podała werdykt, wedle którego jednogłośnie nagrody został prof. Leszek Mądzik, twórca i dyrektor Sceny Plastycznej KUL.

Wyróżnienie zostało mu przyznane za „stworzenie malarskiego teatru ruchomych filozoficznych obrazów przepojonych bezinteresowna duchowością. Swoim teatrem opartym na obrazie, dźwięku, choreografii staje obok najwybitniejszych twórców Kantora i Szajny.

Teatr ten powstał z wiary w siłę obrazu żywiącego się plastyką nie słowem”. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego jest ważnym ogólnokrajowym wyróżnieniem w dziedzinie malarstwa.

Uroczystość wręczenia nagrody prof. Leszkowi Mądzikowi zaplanowano na 5 października łącznie z oficjalnym otwarciem wystawy laureata w kościele św. Jana w Gdańsku.

- Od początku zanurzyłem się w tematach, którym jestem wierny do dziś. Pierwszy spektakl, sprzed 50 lat „Ecce Homo” wyznaczył chyba kierunek mojego myślenia. I chyba w każdym spektaklu jest widoczny ten element penetracji człowieka wobec czasu, sacrum, duchowości - mówi L. Mądzik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama