Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Obara

Ks. Stanisław zmarł 1 października w szpitalu w Puławach. Miał 85 lat.

Ks. Stanisław Obara urodził się 10 października 1933 r. w Krężnicy Jarej. Święcenia prezbiteratu przyjął dnia 20 kwietnia 1958 r. w Lublinie. 

Był wikariuszem w parafiach: pw. św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu w Bychawie, pw. Wszystkich Świętych w Bychawce. 

Studiował muzykologię na KUL. W latach 1961–1966 był duszpasterzem w kościele rektoralnym pw. Świętego Ducha w Lublinie.

Od 1973 do 1982 r. był najpierw rektorem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, a później do 1985 r. proboszczem tej parafii. 

Przez wiele lat był kapelanem Szpitala Specjalistycznego w Puławach. 

Od 1 września 2003 r. przebywał na emeryturze w parafii św. Alberta w Puławach. 

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w dniu 2 października 2018 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, a Msza św. pogrzebowa 3 października o godz. 14.00 w kościele pw. św. Floriana w Krężnicy Jarej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama