Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nowe centrum oazowe oficjalnie otwarte

Abp Stanisław Budzik poświęcił nowe centrum oazowe w Lublinie. To sale, gdzie będą odbywały się spotkania oraz punkt wymiany informacji i formacji.

Kolegium moderatorów Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej, czyli spotkanie kapłanów odpowiedzialnych za oazy młodzieżowe i Domowy Kościół w parafiach, otworzyło oficjalnie działalność nowego centrum oazowego w Lublinie. W spotkaniu uczestniczył abp Stanisław Budzik – metropolita lubelski, który pobłogosławił nową siedzibę Ruchu, znajdującą się przy parafii bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie.

– To pierwsze po wakacjach spotkanie i czas na podsumowanie rekolekcji wakacyjnych. W tegorocznych dziesięciu oazach dziecięco-młodzieżowych uczestniczyły 484 osoby, natomiast dziewięć wyjazdów rekolekcyjnych Domowego Kościoła zgromadziło 406 członków oazy rodzin. Wszystkie trzy turnusy rekolekcyjne zgromadziły blisko 140 animatorów zaangażowanych w duchowe, a także gospodarcze przygotowanie Oaz Żywego Kościoła – mówi ks. Jerzy Krawczyk, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

W czasie spotkania moderatorzy wytyczali również cele na najbliższy rok pracy formacyjnej, przebiegającej pod hasłem „Młodzi w Kościele”. Obecny wśród nich pasterz udzielił błogosławieństwa całemu Ruchowi Światło-Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama