Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zjazd dziekanów archidiecezji lubelskiej

Dziś w auli Caritas odbyła się konferencja księży dziekanów, podczas której kapłanom przekazano informacje z życia Kościoła i diecezji.

Konferencje księży dziekanów w naszej diecezji odbywają się zazwyczaj trzy razy w roku. To spotkania, podczas których przekazywane są informacje z posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski, a także omawiane bieżące sprawy diecezji, programu duszpasterskiego i inne zagadnienia w zależności od tego, co dzieje się aktualnie w Kościele.

W konferencji uczestniczą dziekani i wicedziekani z diecezji, a następnie w swoich dekanatach przekazują pozostałym kapłanom uzyskane informacje.

Zebranie rozpoczęło się od wystąpienia abp. Stanisława Budzika, który przedstawił wiadomości z ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski. Następnie przekazano dziekanom informacje dotyczące duszpasterstwa młodzieży, służby liturgicznej ołtarza, kolędników misyjnych oraz transmisji Mszy św. przez telewizję Lublin.

– Przekazując informacje z duszpasterstwa młodych zawsze mówię o tym, czym obecnie młodzi żyją w kościele. Tym razem to sztafeta modlitewna, która odbywa się w różnych parafiach archidiecezji po to, by otoczyć modlitwą synod biskupów w Rzymie, który dotyczył będzie właśnie młodych w Kościele. W tej intencji odbywają się też czuwania na Jasnej Górze, w których uczestniczą diecezje z całej Polski. Nasza kolej przypada z 13 na 14 października i to wtedy organizowany jest wyjazd do Częstochowy – mówi ks. Adam Bab, duszpasterz młodych archidiecezji lubelskiej.

Przekazał on także księżom informacje o spotkaniu modlitewnym w kościele św. Józefa w Lublinie, które jest odpowiedzią na planowany w Lublinie marsz równości.

– Gromadząc się na Mszy św. i modlitwie w intencji rodzin oraz osób cierpiących na różne zaburzenia i dysfunkcje, uniemożliwiające im funkcjonowanie w tradycyjnej rodzinie, chcemy polecać te wszystkie sprawy Panu Bogu, prosząc o umocnienie rodzin – mówi ks. Adam.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama