Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zjazd dziekanów archidiecezji lubelskiej

Dziś w auli Caritas odbyła się konferencja księży dziekanów, podczas której kapłanom przekazano informacje z życia Kościoła i diecezji.

Konferencje księży dziekanów w naszej diecezji odbywają się zazwyczaj trzy razy w roku. To spotkania, podczas których przekazywane są informacje z posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski, a także omawiane bieżące sprawy diecezji, programu duszpasterskiego i inne zagadnienia w zależności od tego, co dzieje się aktualnie w Kościele.

W konferencji uczestniczą dziekani i wicedziekani z diecezji, a następnie w swoich dekanatach przekazują pozostałym kapłanom uzyskane informacje.

Zebranie rozpoczęło się od wystąpienia abp. Stanisława Budzika, który przedstawił wiadomości z ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski. Następnie przekazano dziekanom informacje dotyczące duszpasterstwa młodzieży, służby liturgicznej ołtarza, kolędników misyjnych oraz transmisji Mszy św. przez telewizję Lublin.

– Przekazując informacje z duszpasterstwa młodych zawsze mówię o tym, czym obecnie młodzi żyją w kościele. Tym razem to sztafeta modlitewna, która odbywa się w różnych parafiach archidiecezji po to, by otoczyć modlitwą synod biskupów w Rzymie, który dotyczył będzie właśnie młodych w Kościele. W tej intencji odbywają się też czuwania na Jasnej Górze, w których uczestniczą diecezje z całej Polski. Nasza kolej przypada z 13 na 14 października i to wtedy organizowany jest wyjazd do Częstochowy – mówi ks. Adam Bab, duszpasterz młodych archidiecezji lubelskiej.

Przekazał on także księżom informacje o spotkaniu modlitewnym w kościele św. Józefa w Lublinie, które jest odpowiedzią na planowany w Lublinie marsz równości.

– Gromadząc się na Mszy św. i modlitwie w intencji rodzin oraz osób cierpiących na różne zaburzenia i dysfunkcje, uniemożliwiające im funkcjonowanie w tradycyjnej rodzinie, chcemy polecać te wszystkie sprawy Panu Bogu, prosząc o umocnienie rodzin – mówi ks. Adam.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama