GN 21/2020 Archiwum

Kongresy Kultury Chrześcijańskiej

Lublin jawił mu się jako miasto pojednania, dialogu kultur. Zależało mu, by Europa nie kończyła się na Bugu, a procesy integracyjne rozszerzyły się na Wschód.

Moc integracji dostrzegał w kulturze. Abp Józef Życiński zorganizował w 2000 r. I Kongres Kultury Chrześcijańskiej na KUL. Wydarzenie miało podkreślić kulturotwórczą rolę chrześcijaństwa w podzielonym świecie i Europie. Dzieło to kontynuuje jego następca abp Stanisław Budzik. Od 13 do 16 października 2016 r. odbył się bowiem V Kongres Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie. Miasto i KUL odwiedzili wybitni myśliciele i twórcy kultury, m.in. kard. Gianfranco Ravasi, ks. prof. Michał Heller, Krzysztof Penderecki. Hasło ostatniego kongresu brzmiało: „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”. Kolejne spotkanie odbędzie się w 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama