Nowy numer 5/2023 Archiwum

List abp. Stanisława Budzika z okazji 20. rocznicy powstania lubelskiego "Gościa Niedzielnego"

Dwadzieścia lat to okazja do podsumowań, ale i do spojrzenia w przyszłość. W świecie nieustannych przemian, Kościół wzywa nas słowami kolejnych papieży do włączenia się w dzieło Nowej Ewangelizacji.

Drodzy Czytelnicy lubelskiego "Gościa Niedzielnego”!

Są goście, na których czeka się z niecierpliwością, wręcz z utęsknieniem. Należy do nich „Gość Niedzielny”. Przez lata tygodnik ten zdobył ważne miejsce w wielu katolickich domach. Przetrwał zawieruchę wojny i represje okresu komunistycznego, a w wolnej Polsce stał się jednym z głównych tygodników opinii. Obecnie „Gość Niedzielny” dysponuje oddziałami w dwudziestu diecezjach, w tym w archidiecezji lubelskiej. Lubelska redakcja powstała z inicjatywy abp. Józefa Życińskiego jesienią 1998 r.

Dwadzieścia lat to okazja do podsumowań, ale i do spojrzenia w przyszłość. W świecie nieustannych przemian, Kościół wzywa nas słowami kolejnych papieży do włączenia się w dzieło Nowej Ewangelizacji. Niezwykle cennym narzędziem w tym dziele są media diecezjalne, w tym szczególnie „Lubelski Gość Niedzielny.” Zawsze wita czytelników urozmaiconą szatą graficzną, zaskakuje interesująco sformułowanymi tytułami, wciąga do lektury przez podejmowanie aktualnej tematyki. Na konkretnych przykładach ukazuje, jak dzisiaj żyć wiarą i dawać o niej świadectwo. Dokumentuje ważne wydarzenia z życia archidiecezji lubelskiej, miasta i regionu.

Życzę Księdzu Dyrektorowi i Zespołowi Redakcyjnemu, aby lubelski "Gość Niedzielny” docierał do coraz szerszego grona czytelników, stawał się domownikiem naszych rodzin, umacniał w nich wiarę i nadzieję, inspirował czynną miłość i budził odpowiedzialność za parafię, archidiecezję i Ojczyznę. Czytelnikom lubelskiego "Gościa Niedzielnego” oraz współpracownikom z serca błogosławię.

 

Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy