Nowy numer 5/2023 Archiwum

Gazeta, która pokazuje dobro

Lubelski dodatek do "Gościa Niedzielnego" jest świetnie redagowany przez autorów, którzy mają dobre pióro i potrafią wyławiać interesujące tematy oraz ciekawie je prezentować – mówi kapucyn o. prof. Andrzej Derdziuk

– Dzięki temu "Gość Niedzielny" jako najlepszy tygodnik opinii w Polsce ma swój wyraźny koloryt regionalny – mówi duszpasterz.

O. Derdziuk zwraca uwagę, że lubelski dodatek przynosi aktualne informacje z archidiecezji i ukazuje ważne inicjatywy w życiu religijnym, kulturalnym i gospodarczym. – Możemy w związku z tym podziwiać zaangażowanie pewnych osób i środowisk promujących wartości dobra i pokoju w świecie, który jest zalewany informacjami o katastrofach i wydarzeniach negatywnych – zaznacza. 

Zdaniem kapucyna linia tygodnika przekazującego dobre nowiny z regionu w sposób istotny wpisuje się w misję ewangelizacyjną Kościoła, która niesie przesłanie, że dobra jest więcej, a tylko jest mniej zauważalne w hałasie powodowanym przez krzykliwe zło. – Swoista nadreprezentacja pewnych miejsc i tematów przywoływanych w "Gościu Lubelskim" jest spowodowana większą ilością wydarzeń, które dzieją się w aktywnych środowiskach miasta Lublin – mówi o. Andrzej. – Ważnym filarem lubelskiej edycji tygodnika jest współpraca z KUL, która owocuje głębokimi przemyśleniami proponowanymi przez profesorów tej katolickiej uczelni – dodaje. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy