Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nie będzie Marszu Równości w Lublinie

Przynajmniej w najbliższym czasie. Prezydent Krzysztof Żuk zakazał zaplanowanej na 13 października manifestacji środowisk LGBT i jednocześnie zapowiadanej kontrmanifestacji.

W swoim oświadczeniu prezydent Lublina powołuje się na ocenę zapowiadanych wydarzeń, które wydali Komendant Wojewódzki oraz Miejski Komendant Policji. Funkcjonariusze potwierdzili realność konfliktu i potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Lublina. 

Prezydent podkreśla, że stanął przed trudną decyzją i został wciągnięty w brutalną polityczną walkę ideologiczną. Zaznacza też, że nie opowiada się po żadnej ze stron konfliktu, a jego rolą jest dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców, stąd decyzja o zakazie.

"Jestem za konstytucyjną wolnością zgromadzeń, ale nie mogę pozwolić, biorąc pod uwagę mowę nienawiści i nawoływanie do aktów agresji, by zagrożone było życie i zdrowie mieszkańców Lublina" - czytamy w prezydenckim oświadczeniu. 

Organizatorzy marszu mają zamiar odwołać się od decyzji prezydenta do sądu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama