Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Studenci wrócili na WSPA

Studenci wrócili na WSPA przejdź do galerii

11 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Inauguracja roku akademickiego na WSPA  
Inauguracja roku akademickiego na WSPA
archiwum WSPA
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Tegoroczna uroczystość była podsumowaniem jubileuszu 20 lat działalności uczelni. Rektor dr Marcin Smolira w swoim przemówieniu opowiedział o swojej przygodzie ze studiowaniem. Podkreślił, jak ważne jest zdobywanie wiedzy na studiach. Zwrócił się do studentów, by „stali na dwóch nogach – jedna noga to budowanie relacji, a druga to rozwijanie kompetencji zawodowych”. Przypomniał także, że okres studiów to cenny czas, który trzeba bardzo dobrze wykorzystać.

Dr Marcin Smolira podkreślił również, że cały zespół Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie jest przygotowany na zmiany i rozwój. Wspomniał o współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. – Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie. Nie tylko obserwujemy te zmiany, ale też słuchamy was, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. I chcemy robić to nadal. Wiemy, że nie egzystujemy w próżni, a wasze uwagi są dla nas bardzo cenne – mówił rektor WSPA.

Kanclerz WSPA mgr Elwira Przybylska wspominała z radością o swoich początkach z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdy w 2001 r. jako studentka pierwszy raz rozpoczęła swoją przygodę w murach uczelni. – Widziałam szkołę w czasach świetności, widziałam też szkołę borykającą się z dużymi problemami – mówiła E. Przybylska. Zaznaczyła, że gdy została kanclerzem w 2016 r., jej celem było przywrócenie dawnego blasku uczelni i dzięki ciężkiej pracy całego zespołu udaje się co roku zwiększać poziom rekrutacji.

Kanclerz poinformowała o uruchomieniu kierunków: zarządzanie II stopnia oraz projektowanie wnętrz we współpracy z IKEĄ. Zaznaczyła, że bardzo ważna dla niej jest współpraca z pracodawcami, z którymi tworzone są programy studiów.

W trakcie inauguracji zostali wyróżnieni pracownicy WSPA, którzy są związani z uczelnią od początku jej trwania. Studenci wyróżnili też dydaktyków. Wykład inauguracyjny „Konsultant – więcej niż profesjonalna osoba techniczna. O umiejętnościach miękkich w branży IT i nie tylko” wygłosił dr Ireneusz Codello.

Po inauguracji przygotowano również atrakcję dla studentów. Przed budynkiem WSPA stanął tor do „jazdy bokiem”, gdzie studenci mogli nauczyć się bezpiecznej jazdy oraz zintegrować się z nowo poznanymi kolegami.

« ‹ 1 › »
Inauguracja roku akademickiego na WSPA

Foto Gość DODANE 11.10.2018 AKTUALIZACJA 11.10.2018

Inauguracja roku akademickiego na WSPA

​Tegoroczna inauguracja była podsumowaniem 20 lat działalności uczelni.  
oceń artykuł Pobieranie..

jj /WSPA

|

GOSC.PL

publikacja 11.10.2018 18:08

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • LUBLIN
  • WSPA

Polecane w subskrypcji

  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X