Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nadzwyczajny koncert dla papieża Polaka

Dla uczczenia 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, 14 października w lubelskiej archikatedrze odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie.

Jan Paweł II przez niemal ćwierć wieku był związany z Lublinem poprzez wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pozostaje on w wiernej pamięci rodaków i ludzi na całym świecie jako papież pielgrzym oraz świadek nadziei.

Archidiecezja lubelska uczci rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu papieża z Polski nadzwyczajnym koncertem wokalno-instrumentalnym w archikatedrze 14 października o 20.00.

Przed publicznością wystąpią: Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran; Aleksandra Poniszowska – sopran; Marek Anton – tenor; Adam Szerszeń – bas; Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia oraz Lubelska Orkiestra Kameralna.

W programie koncertu usłyszymy utwory: Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara oraz Andrzeja Nikodemowicza. Słowo o muzyce wygłosi dr Teresa Księska - Falger.

Koncert jest inicjatywą abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i dr Teresy Księskiej-Falger. Pomysł wsparli zarząd województwa lubelskiego i marszałek Sławomir Sosnowski. Wydarzenie to jest jednocześnie częścią obchodów 100. rocznicy powstania KUL.

– Stąd taki, a nie inny program - wyjaśnia T. Księska - Falger. - Skupiamy się na Janie Pawle II i uczelni uświęconej jego obecnością, jego śladami. Wśród wykonawców pojawi się również słynny Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Koncert będzie otwarty dla słuchaczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL