GN 33/2019 Archiwum

Gość, na którego się czeka

Obchody 20-lecia istnienia lokalnego dodatku do naszego tygodnika rozpoczęła Msza św., której przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Byli szefowie, pracownicy, współpracownicy i czytelnicy „Gościa” spotkali się na wspólnej modlitwie w archikatedrze, by dziękować Bogu za 20 lat działania lubelskiej redakcji.

– W dniu świętowania Ewangelia stawia przed nami dwie siostry: Marię i Martę, pokazując dwie postawy: akcji i kontemplacji. Jedna z sióstr biega i krząta się, druga siedzi u stóp Jezusa. Ewangelista pochwala tę drugą, która wybrała słuchanie słów Pana, czyli kontemplację. Ktoś powiedział, że w kontemplacji jest coś z miłości, bo osoba, która jest zakochana, chce przebywać blisko drugiej, słuchać jej, rozmawiać z nią, spędzać czas. Tak jest i z człowiekiem wiary, który chce być blisko Boga, słuchać Jego słów i iść z nim przez życie – mówił abp Stanisław.

Podkreślił też, że nie oznacza to wcale, że Ewangelia krytykuje czy odrzuca postawę pracowitej Marty. – Przecież w innym fragmencie czytamy, żeby nieustannie się modlić w każdej sytuacji, czyli modlić się także poprzez pracę i wykonywane obowiązki. Świętując jubileusz „Gościa”, widzimy, jak przez pracę można chwalić Boga, pisząc o Nim nie tylko wprost, ale i poprzez wydarzenia i ludzi opisywanych na łamach tygodnika – mówił biskup i dziękował dziennikarzom za obecność na różnych ważnych i wielkich wydarzeniach, ale i w codziennym życiu małych parafii i zwyczajnych ludzi.

– W pracy redaktorów widać, że są blisko człowieka, ukazują cichych bohaterów wiary i ludzkiej solidarności. Przez 20 lat dotarli chyba do każdej parafii w diecezji i pokazali nam choć mały fragment jej życia. Za taką pracę należą się gratulacje i podziękowania. Tym bardziej, że początki „Gościa” w naszej diecezji nie były łatwe i trzeba było przekonać do siebie zarówno kapłanów, którzy podjęli się dystrybucji tygodnika w parafiach, jak i czytelników. Z okazji jubileuszu życzę, by – tak jak do tej pory – „Gość Niedzielny” był gościem, na którego się czeka – mówił abp Stanisław.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL