Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Smoki, damy i rycerze... czyli: życie można przeżyć bez lęku

Już 23 października w Studio im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin, odbędzie się premiera najnowszej "Tańcobajki" Dawida Modrzejewskiego.

Prawie trzy lata temu odbyła się premiera pierwszej "Tańcobajki" – najsłynniejszego na Lubelszczyźnie wodzireja, zatytułowana "Czerwony Kapturek". 

W zeszłym roku najmłodsi zaproszeni zostali do uczestnictwa w historii „Kota w butach… i kapeluszach”. Tym razem przed nami kolejna, całkowicie autorska bajka, inspirowana epoką średniowiecza – "Smoki, Damy i Rycerze".

– Razem z dziećmi ruszymy na polowanie na strasznego smoka. Będzie czas na prawdziwie męską musztrę oraz dziewczęcy salon piękności. Dzielni rycerze i piękne księżniczki nie boją się takich wyzwań – przekonuje autor wyjątkowej opowieści. 

"Tańcobajki" to szczególny teatr, w którym dzieci angażowane są we współtworzenie spektakli. Oglądają, naśladują proste gesty i kroki taneczne, stają się bohaterami opowieści. – Aktywizowanie dzieci do wspólnych działań artystycznych jest jednym z naszych głównych założeń – tłumaczy D. Modrzejewski.

"Smoki, Damy i Rycerze” to bajka o tym, że życie można przeżyć bez lęku, przemocy i ulegania konwenansom. – To opowieść o szacunku wobec inności i o zmaganiu się z głupimi stereotypami powtarzanymi bezmyślnie przez pokolenia – tłumaczy autor. – To również afirmacja życia, zaproszenie do odkrycia i rozwijania swoich talentów.

Spektakl dedykowany jest dzieciom zarówno w wieku przedszkolnym (5–6-latki), jak i uczniom edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1–3).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy