Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prezydent Andrzej Duda wygłosi wykład inauguracyjny na KUL

W niedzielę 21 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego.

W tym roku inauguracja będzie miała szczególnie uroczysty charakter, w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia uniwersytetu. Udział w uroczystości weźmie Prezydent RP Andrzej Duda, który wygłosi wykład inauguracyjny „Wyzwania dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości” oraz wręczy ordery i odznaczenia państwowe.

Uroczystość rozpocznie Msza św. odprawiona w kościele akademickim KUL o godz. 9, której przewodniczył będzie i wygłosi homilię abp Wojciech Polak, prymas Polski, metropolita gnieźnieński.

O godz. 10.30 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu KUL, a następnie uroczystą inaugurację w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. 

Wieczorem o godz. 19 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur przewidziano koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Przed publicznością wystąpią: Mariusz Godlewski, Szymon Nehring, Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Polski Chór Kameralny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama