Nowy numer 21/2020 Archiwum

Dramatycznie przekroczone stężenia trujących pyłów w Lublinie

Od wczoraj obserwujemy bardzo wysokie stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów PM 2,5

Stan jakości powietrza jest obecnie fatalny w większej części kraju. Najgorzej jest w woj. małopolskim, w okolicach Łodzi i Warszawy.

Niestety, od kilku dni także w Lublinie wszystkie dopuszczalne normy stężenia najniebezpieczniejszych dla zdrowia ludzi pyłów są mocno przekroczone – dziś w nocy nawet pięciokrotnie.

Aktualnie na stacji pomiarowej przy ul. Obywatelskiej notowane jest przeszło trzykrotne przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów PM 2,5. 

Tak złe wartości to wynik niekorzystnych warunków meteorologicznych (bezwietrzna pogoda, brak opadów, spadek temperatury nocą) oraz oddziaływania emisji Co2 związanej z indywidualnym ogrzewaniem budynków.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama