Nowy numer 22/2020 Archiwum

Krzysztof Żuk ponownie prezydentem Lublina

Na Lubelszczyźnie, podobnie jak w innych regionach wschodniej Polski, wygrał PiS. W samym Lublinie ze spektakularnego zwycięstwa może cieszyć się dotychczasowy prezydent.

Na podstawie badania IPSOS z godziny 20.00. wiadomo, że Krzysztof Żuk będzie rządził miastem trzecią kadencję. Uzyskał on wynik 59,7 proc. poparcia. Jego największy kontrkandydat Sylwester Tułajew z PiS otrzymał 33,2 proc. głosów. Trzeci wynik w wyborach prezydenckich w Lublinie osiągnął Jakub Kulesza z Kukiz'15

Krzysztof Żuk ponownie prezydentem Lublina   Frekwencja w naszym regionie wyniosła 53,5 proc. Tradycyjnie największą wyborczą mobilizacją wykazała się gmina Godziszów. 

W wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Drugi wynik należy do PSL, trzecia jest Koalicja Obywatelska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama