Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

10 słów Boga. Propozycja dla młodzieży i studentów

To ma być nie tylko czas spotkania z Panem Bogiem, ale i możliwość uporządkowania sobie różnych spraw, znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania, których w życiu młodych ludzi nigdy nie brakuje.

To już trzecia edycja spotkań dla młodzieży i studentów prowadzona wspólnie przez kapłana – ks. Mariusza Salacha i psychologa – Katarzynę Krasnodębską w domu Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie.

– Prowadzimy rodzinny dom dziecka, w którym pomagają nam młodzi wolontariusze. Widząc nasze spotkania formacyjne i radość, jaką wyzwalają takie chwile spędzone przy Panu Bogu, pytali nas, czy mogliby dołączyć. Wówczas zrodził się pomysł zorganizowania systematycznych spotkań dla młodzieży – mówi s. Anna.

Siostry do współpracy zaprosiły kapłana i psychologa, by dać uczestnikom możliwość zarówno przyjrzenia się samemu sobie, jak i odkrycia Bożego planu dla ich życia.

W tym roku spotkaniom towarzyszyć będzie temat "10 słów Boga".

– Chcemy bliżej przyjrzeć się pewnej recepcie, którą Pan Bóg nam zostawił, byśmy żyli w pokoju i radości. Nie chodzi o to, by znać 10 przykazań, ale rozumieć, co każde z nich oznacza i zobaczyć, jak przekłada się na nasze życie, konkretne wybory i postawy. Jak zwykle pomogą nam w tym kapłan i psycholog. To, co odkryjemy, może nas zaskoczyć – mówią siostry.

Pierwsze spotkanie zatytułowane "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” odbędzie się 27 października 2018 r. (w sobotę), w Domu Zakonnym Instytutu Sióstr przy ul. Judyma 47 w Lublinie, w godzinach od 10 do 17.

W programie przewidziane są:

• warsztaty psychologiczne – Katarzyna Krasnodębska – psycholog, terapeuta,
• Msza św. i konferencja – ks. dr Mariusz Salach – teolog duchowości, duszpasterz środowisk neokatechumenalnych,
• adoracja Najświętszego Sakramentu,
• obiad.

Szczegółowe informacje, zapisy:

Facebook – www.facebook.com/events/1163756407107500/
Wynagrodzicielki – www.wynagrodzicielkinsj.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy