Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lubelska Caritas dla Niepodległej

Przed nami V Bal Wolontariusza. Tegoroczna impreza wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bal Wolontariusza to wielkie wydarzenie charytatywne, które już po raz piąty z rzędu zorganizują wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Tym razem hasło przewodnie brzmi "Caritas dla Niepodległej". 

V bal będzie szczególny, bo do udziału w nim zaproszone są wszystkie osoby – bez względu na wiek, którym bliska jest idea wolontariatu, czyli bezinteresownego działania na rzecz innych. – Mogą to być zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, osoby, które chcą poczuć klimat wolontariatu i być może do niego dołączyć – wyjaśniają organizatorzy. 

Choć impreza ma na celu zintegrowanie środowiska, nie służy jedynie samej zabawie. – To byłoby zdecydowanie zbyt proste – przekonują wolontariusze. – Ponieważ w naturze mamy myślenie o innych, dochód z balu co roku przeznaczamy na "Prezenty z Nieba". Są to nietuzinkowe podarunki, bo takie naprawdę wymarzone, które przygotowujemy, a następnie ks.bp Artur Miziński wręcza je naszym milusińskim – najmłodszym podopiecznym Caritas.

Tegoroczny bal zaplanowano na 24 listopada. Tradycyjnie odbędzie się w Hali MOSiR. Początek imprezy o godz. 19. Wydarzenie poprowadzi Projekt Wodzirej.

Każdy, kto chce wziąć udział w balu, a przy okazji wesprzeć inicjatywę Caritas "Prezenty z Nieba", może zakupić cegiełkę wstępu bezpośrednio w centrali Caritas przy ul. Wyszyńskiego 2, lub od wolontariuszy Caritas AL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama