Nowy numer 43/2020 Archiwum

UMCS oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki

12 wydziałów, ponad 1600 nauczycieli akademickich, ok. 20 500 studentów, a w 74-letniej historii uniwersytetu jego mury opuściło już ponad 240 tysięcy absolwentów. UMCS zainaugurował kolejny rok akademicki.

– UMCS daje możliwość nauki na 73 kierunkach i niemal 250 specjalnościach. Cieszy fakt, że pomimo niżu demograficznego zainteresowanie młodzieży studiowaniem u nas jest nadal wysokie. Od kilku lat Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej aktywnie i skutecznie prowadzi także rekrutację kandydatów na studia wśród maturzystów pochodzących z zagranicy – mówi prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS.

W tym roku akademickim na pierwszy rok studiów na UMCS przyjęto ponad 8500 osób, w tym aż ponad 800 cudzoziemców, którzy stanowią 10 proc. wszystkich osób przyjętych na studia. Obecnie studiuje tutaj ponad 1800 obcokrajowców z ok. 50 krajów świata, m.in. Azerbejdżanu, Tanzanii, Zimbabwe, Ukrainy, Białorusi czy Rosji. Po raz pierwszy także grupa młodzieży z Indii.

– Sukcesy naszej uczelni można długo wyliczać. Inauguracja nowego roku jest okazją, by niektóre z nich pokazać. W 2017 r. uczelnia otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności. UMCS znalazł się również wśród laureatów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni. Naszym sukcesem jest wdrożenie na polski rynek we współpracy z przedsiębiorcą – firmą BIOWET Puławy, preparatu podnoszącego odporność pszczół. Ważną rolę w budowaniu silnego ośrodka naukowo-dydaktycznego odgrywają także indywidualni pracownicy, prowadzący badania w różnych dziedzinach, i nasi studenci. Dwóch z nich, z Wydziału Chemii UMCS, zostało laureatami „Diamentowanego Grantu”, prestiżowego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – wylicza sukcesy rektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama